חמישה אתרי בילוי ותרבות לכל המשפחה

כל הורה מכיר את הבעיה הזו. כל השנה הילד מתלונן, מקטר ומתפלל לחופש הגדול שיגיע כבר, כי בחופש הגדול הוא סוף סוף יהיה חופשי ויוכל להשתולל, ללכת לחברים, לבנות חלליות בלגו, ללכת לקייטנה, לגדל כלב ועוד אלוהים יודע מה.
הבעיה היא שמידי שנה, עם בוא החופש הגדול הילד הפעיל והתזזיתי שלכם שהיה כל כך נרגש לקראת כל הדברים המסעירים שהוא עומד לעשות בחופש, הופך לבטטת כורסה מצויה ונתקע כל היום מול בובספוג, דורה או כל תכנית מצוירת אחרת המשודרת בערוץ הילדים.
תופעה זו יכולה להוציא גם את ההורים השקולים ביותר מדעתם. הרי אנחנו זוכרים איך אנחנו גדלנו, נסענו באופניים, היינו בקייטנה של רשות שמורות הטבע, הלכנו לבריכה ועוד אלף ואחת דברים פעילים, חיוביים ותורמים שאנחנו גדלנו עליהם, אז איך אפשר להניח לילד להיתקע מול הטלוויזיה לחודשיים?!
במקום להילחץ מהמצב ולקפוץ למסקנות נחפזות (שייט קרוז סביב הקריביים בעשרות אלפי דולרים אינו הפתרון לילד המשועמם המצוי) כדאי פשוט לאמץ את הראש ולחשוב על פעילויות אפשריות, מועילות ותורמות שאתם יכולים לעשות עם הילד ובכך לסקרן אותו, לאתגר אותו ובעיקר – להוציא אותו מהבית על מנת שהכורסה תוכל לנשום.
הנה מספר רעיונות  מצוינים לפעילויות שאתם יכולים לעשות עם הילדים המשלבות הנאה, עניין, דמיון ויצירתיות ביחד עם העשרה, חשיבה ואתגר לתמהיל מושלם שמתאים במיוחד לחופש הגדול -

- מוזיאון הילדים הישראלי –
מוזיאון הילדים הישראלי הנמצא בחולון מציע חוויה יוצאת דופן ומיוחד במינה המיועדת לילדים בין הגילאים שנתיים וחצי ועד 12.  במהלך הביקור במוזיאון יוצאים הילדים להרפתקאות מרתקות ודמיוניות בעלות ערך חינוכי. מסלולי המוזיאון השונים הם בעצם סיפור שהילד לוקח בו חלק פעיל. במוזיאון הילדים מותר ואף רצוי לגעת במוצגים, להיכנס לתוכם ולחוש אותם מכל הכיוונים.  בין המסלולים המוצעים במוזיאון תוכלו למצוא את היער הקסום, עיר החייזרים הנטושה ועוד.  מדובר בחוויה המשלבת קסם של ילדות, משחק והנאה עם ערך חינוכי מעשיר. יש לשים לב כי הסיורים במוזיאון הילדים מלווים במדריכים מנוסים ומקצועיים ועל כן מחייבים תיאום מראש. כמו כן על מנת לא לפגוע באיכות החוויה לא ניתן להיכנס למסלולי הפעילות במוזיאון עם תינוקות, הכניסה תותר רק לילדים בגילאים המתאימים.

-    מבוך בעמק –
במבוך בעמק תוכלו לטייל עם הילדים במבוך ענק המשתרע על כשני קילומטרים של שבילים מפותלים ומסובכים לחוויה יוצאת דופן במיוחד. המבוך משלב בין חוויה יצירתית ודינאמית לבין חשיבה אסטרטגית ועבודת צוות מאתגרת במיוחד.  במבוך יש רק דרך אחת נכונה ואילו כל שאר השבילים מטעים ומשטים. לאורך המסלולים פזורות שמונה תחנות ינחו את ההולכים לכיוון הנכון בעזרת פתרון כתב חידה הניתן לכל קבוצה.  בצמוד למבוך תוכלו למצוא פינת ישיבה מוצלת ובה מדשאה ענקית ומשחקים של פעם. ניתן לעשות טיולים במבוך ולקיים בו אירועים כגון ימי הולדת, מסיבות ועוד בכל שעות היום והלילה, למעט שבת, בתיאום מראש . במקום תמצאו את כל השירותים כגון מים, תאורה, חניה מסודרת וקיוסק.

תגים: , , , ,

כתיבת תגובה