צימרים בדרום – גם בקיץ

אל תבינו לא נכון, אני בעצמי נמנית עם שונאי הקיץ. לדעתי הקיץ חם מידי, לח מידי ואין שום הנאה בלצאת מהבית הממוזג כראוי החוצה רק על מנת לגלות שהטמפרטורה נמצאת על 40 מעלות בצל ושאין לה שום כוונה לרדת.

עם זאת ואף על פי כן, אני כן נמנית עם אוהבי הדרום. יש משהו באווירה המדברית המיוחדת שפשוט מכניס אותי לשלווה מוחלטת. כל מי שבילה מספיק זמן בדרום הארץ יודע על מה אני מדברת, התחושה הזאת שכאילו הזמן נעצר איך שמתחילים ההרים המדבריים ושכל הלחצים של חיי היום יום שהטרידו אותנו לפני כן כאילו מתפוגגים להם באוויר המדברי היבש.

תחושה זו היא בדיוק הסיבה שלדעתי שווה לטייל בדרום הארץ גם בקיץ. נכון, הטמפרטורות יהיו גבוהות, אין ספק, אבל מצד שני לפחות לא נסבול מהלחות הדביקה והנוראית הזאת שתוקפת אותנו איך שיוצאים מהבית באזור המרכז.

מעבר לכך, הדרום מלא באטרקציות ובמסעדות ממוזגות שהקיץ לא יכול להן ושחוברות להרים המרשימים, לשמים זרועי הכוכבים ולבריזה הלילית הדרומית והנעימה לחוויה שלא ניתן לסרב לה, אפילו בקיץ.

מה יש לעשות בדרום בקיץ:

אטרקציה נחמדה ונעימה מאוד שתשכיח מכם את החום שבחוץ היא סיור במחלבת צאלה. המחלבה הנמצאת ב"משק צאן" בסמוך למושב עין הבשור מייצרת גבינות כבשים ומציעה סיורים מודרכים מרתקים הכוללים טעימת גבינות, ארוחות, סדנאות להכנת גבינה וכמובן חנות ובה מעדנים מתוצרת מקומית של חקלאי האזור וגבינות מתוצרת המחלבה.

אטרקציה נוספת אשר לא נפגעת בעקבות החום שבחוץ תוכלו למצוא ב"אדם סלע – חוויה אתגרית". באדם סלע תוכלו לקחת חלק בסיורי ג'יפים מאווררים ומודרכים במסלולים מדבריים שונים ומגוונים אל מול נופי הנגב, מדבר יהודה והרי אילת. מעבר לכך, לבעלי השיגעון לדבר, בחווה מציעים גם אפשרויות לספורט אתגרי כגון סנפלינג ומסלולי הליכה מאתגרים במיוחד, סדנאות מנהיגות, ימי כיף, קיר טיפוס נייד, מטווחי פיינטבול ועוד.

איפה לישון בדרום:

- הכפר האקולוגי ימי מדבר:

הכפר האקולוגי ימי מדבר שביישוב צוקים נבנה בעבודת יד כאילו על מנת לחגוג את המדבר ואת האווירה הקסומה והשלווה המצויה בו.

בקתות האירוח שבכפר בנויות מקש, לבני אדמה תוצרת בית וטיח אדמה. המערכות הנמצאות בשימוש ברחבי הכפר הינן ידידותיות לסביבה ושומרות על איזון כדור הארץ וכוללות שרותי קומפוסט וחשמל סולארי. בכל אחת מהבקתות תוכלו למצוא שירותים ומקלחת, פינת שינה, פינת ישיבה, פינת קפה, חצר פרטית ומעגל מדורה. הבניה המיוחדת, סידור המבנים וצבעי האדמה החמים בהם נעשה שימוש בכפר תורמים לחוויה מדברית אותנטית. העדות החיצונית העיקרית לכך שמדובר במתחם צימרים מפנק ויוקרתי ולא בצורת התיישבות מדברית קדומה היא הבריכה הפרטית של מתחם הצימרים המציעה לאורחי החווה התרעננות מהחום המדברי שסביב.

בסופו של דבר במדינה חמה כמו ישראל זה כמעט לא ריאלי לתת לקיץ להשפיע עלינו כל כך. יש לנו אזורים שלמים ונרחבים אשר על אף מיקומם הדרומי מציעים אפשרות פחות לחה לבילוי חופשה קיצית מושלמת.

תגים: , , , , , , ,

כתיבת תגובה