מסלולי טיול של זריחה -

מאז ומעולם הייתי טיפוס המתנגד לקלישאות. זה אפילו יוצא לי לגמרי בטעות: אם כולם שמחים כשהשמש מפציעה והקיץ חוזר, אני תמיד הייתי מקללת את החום ומתמלאת שמחה אל מול שמיים אפורים, ואם אפשר אז גם גשומים. כולם פחות יותר מאמינים שאין דבר יותר טעים משוקולד, אני מצידי מאמינה שמדובר בממתק מגעיל, מלא סוכר שכואב בשיניים ובעיקר לא משהו בכלל.. אם אני נואשת אני אוכל אולי קוביה אחת ואפרוש בשיא, כי זה פשוט לא להיט, וכמובן, אם כולם חושבים שהרגע הכי יפה והכי רומנטי והכי הכל זה השקיעה, אני מאז ומעולם הייתי מעריצה של הזריחה דווקא.

להבדיל מנושא הקיץ והשוקולד, אני דווקא יכולה להבין את הקונצנזוס הציבורי בנוגע לקסם של שעת השקיעה, היום נרגע, האור מתרכך והשמים נצבעים בגוונים מדהימים של אדום וסגול וכתום. אין ספק שהשקיעה היא אכן משהו יפה ומיוחד ויש לה את הקסם שלה. עם זאת, אני תמיד העדפתי את הזריחה.

לא יוצא לי לתפוס אותה פעמים רבות (בחיי הבוגרים אם יוצא לי לתפוס את הזריחה סימן שמצבי גרוע במיוחד ושאני צריכה לצאת מוקדם מידי לעבודה או ללימודים) אבל כשיוצא לתפוס אותה, נגיד לפני טיול לחו"ל, או בעקבות נסיעה לראיון עבודה בירושלים שמתקיים על הבוקר, אני כל פעם נזכרת איך הערצתי את הזריחה בתור ילדה, ונזכרת מחדש מדוע.

יש משהו מיוחד באווירה הזאת של הבוקר, כשלאט לאט שומעים את העולם מתעורר. אפשר ממש להרגיש איך הוא פוקח עינים (קרן שמש ראשונה) מפהק (כששומעים אוטו זבל), ומתמתח (עם המכוניות הראשונות). התהליך הזה שבו העולם והחיים עוברים ממצב של תנומה קרירה ליום שמשי ועירני פשוט מקסים אותי כל פעם מחדש ומותיר אותי בתחושה שזכיתי לצפות במשהו מיוחד.

יש בארץ מספר נקודות תצפית יפיפיות שניתן לשלב בהן צפיה בזריחה עם טיול קצר, לחוויה מיוחדת באמת, ואל תתבאסו על ההשכמה המוקדמת. זה יהיה שווה את זה.

- הר מירון, שביל הפסגה – משביל הפסגה בהר מירון תוכלו לחוות במלואה את תחושת הקדושה האופפת את אזור המירון המלא בקברי צדיקים. משביל הפסגה היפהפה תוכלו לצפות על נופי הים, החרמון, רמת הגולן והכינרת.

נקודת התחלה וסיום: חניון פסגה (ליד בית ספר שדה מירון)

- אגמון החולה – לחוויה יוצאת דופן במיוחד תוכלו לפנק את עצמכם בצפיה בזריחה מאגמון החולה. המים באגמון מנצנצים וזורחים, והשמים והרי הגולן נצבעים בגווני אדום וכחול יפיפיים. אם התמזל מזלכם ותלכו לצפות בזריחה בעונה המתאימה יצטרפו אליכם אלפי עגורים מעופפים להעצמת החוויה.

נקודת התחלה וסיום: אגמון חניון החולה.

- הר מצדה – אמנם אנחנו רגילים לכך שהשמש שוקעת בים אבל אם תתכנו את צעדיכם נכון ותבחרו לנסוע למצדה ולים המלח לטיול זריכה תוכלו להיווכח שהדבר לא תמיד כך. מהר המצדה תוכלו לצפות בחווית זריחה מיוחדת ומעוררת התפעלות של השמש הזורחת מעל הרי אדום ומשתקפת בגוונים יפיפיים על ים המלח התכלכל.

נקודת התחלה וסיום: חניון תחתון מצדה.

בקיצור, אם במהלך חיי היום יום והשגרה אנחנו קמים לפני הזריחה בשביל העבודה, לימודים או הכרחים אחרים של החיים, אז הנה הזדמנות לקום פעם אחת מוקדם יותר עבור עצמכם בלבד ולהיות חלק ממשהו גדול יותר.

תגים: , , , , , , , ,

כתיבת תגובה