לכבוד ל"ג בעומר – פיקניק לילי עם מדורה

כבר מתחילים להרגיש את הסימנים שזה עומד לקרות.. פסח היה ונגמר, למרות מזג האויר המשוגע (ברד במאי?!) מתחילים להרגיש את האביב והקיץ המתקרב, הימים חמימים ושמשיים יותר והלילות עדיין קרירים עם בריזות קלות, עגלות הסופר מתחילות להיעדר מתפקידן בסופר ונגנבות על ידי ילדים פוחזים, אתרי הבניה מחזקים את המנעולים על השערים שלהם והנה, ממש עוד מעט – מגיע ל"ג בעומר.

ל"ג בעומר הוא ללא ספק אחד החגים האהובים ביותר על ילדי ישראל ובכלל. תסלחו לי אם אקפוץ למסקנות ואגיד שאין הדבר קשור למשמעות הדתית של החג (שאגב, לא ברורה גם לי כלל ועיקר) אלא יותר למנהג העממי המהנה של הדלקת המדורות.

נכון, אני יודעת, זה לא טוב לסביבה, תורם להתחממות הגלובאלית, להתרחבות החור באוזון ולעוד דברים שליליים שמחזירים אותנו לתהיה לגבי הברד במאי, אבל מה לעשות שזה פשוט כל כך כיף?

בתור ילדה תמיד חשבתי או אולי יש לומר חששתי, שכמו כל אותם מנהגי ילדות, כך גם הקסם שבהדלקת מדורה בל"ג בעומר יחלוף ככל שאתבגר אבל אני שמחה לומר שהתבדתי ושגם היום בגילי המופלג הרעיון של קומזיץ ל"ג בעומר עם החברים נראה לי קסום ומהנה מאין כמוהו.

על מנת לערוך קומזיץ ל"ג בעומר מוצלח יש לעקוב אחרי כמה טיפים כללים וחשובים:

מיקום: נושא זה הוא אולי החשוב ביותר אחרי הקרשים. על מנת לקיים פיקניק לילי עם מדורה מוצלח עליכם לבחור מיקום שיהיה מספיק מרוחק ממרכזי יישוב (משמע- בניינים) אבל מצד שני לא מרוחק מידי. לא פעם הוברחנו ממנגל, קומזיץ או אירועים אחרים על ידי חזירי בר שלא אהבו את זה שפלשנו להם לשטח. מעבר לכך יש לוודא שהאזור אינו דליק במידה מסוכנת, מה שיביא להתפשטות האש ולצרות רבות. אמצע היער או שדה חיטה יבש לצורך העניין אינם מתאימים לקומזיץ של ל"ג בעומר.

קרשים: זה אולי נשמע סעיף בנאלי אבל כידוע, בלי קרשים – אין עשן. בלי עשן – אין אש. לא צריך לקבל 800 בפסיכומטרי בכדי להבין את הלוגיקה, אנא וודאו מראש שיש בידכם מספיק קרשים למדורה שתחזיק לפחות שעה או שעתיים, אחרת אתם עשויים לתכנן כל מיני דברים ולמצוא את עצמכם בוהים בדיכאון בחשכה ומחפשים את הפינג'אן שהבאתם.

אביזרים: באביזרים הכוונה היא לכל מה שצריך שלא קשור למדורה עצמה כלומר: מחצלת או כיסאות פיקניק לשבת עליהם, ערכת קפה, מנגל קטן, בשר למנגל, תפוחי אדמה, נייר כסף, מים לכיבוי השריפה, מים לשתיה, קולה לשתיה, בירה, גיטרה, מישהו שיודע לנגן על גיטרה ועוד כל אותם דברים קטנים שהופכים את האירוע מסתם קבוצה של אנשים מול מדורה לקומזיץ מגניב וכיפי.

אוכל:
מנסיוני המר אין שום טעם לנסות לתכנן קומזיץ למבוגרים ולבנות על תפוחי האדמה והמרשמלו שיספקו את הרעבים. איכשהו הגברים פתאום מתאגדים, נעלמים וחוזרים כעבור 40 דקות עם מנגל קטן ובשר יקר ביותר מהפיצוציה הקרובה. מומלץ לתכנן את סוגיית האוכל מבעוד מועד על מנת לא להיתקע בלי פיתות/ חומוס/ בני זוג.

בטיחות: אמנם הצעד האחרון אבל ללא ספק אחד החשובים. כזכור- אש זה דבר חם וכוויות ושריפות זה לא נעים. על כן אנא גדרו את תוואי המדורה המיועד באבנים וסלעים למנוע את התפשטות האש, אל תעמדו קרוב מידי למדורה עם בגדים דליקים, אל תזרקו מיכלים וחומרים נפיצים לאש ואל תשכחו לכבות את האש טוב טוב לפני שאתם עוזבים את השטח.

מחפשים מקום לעשות מדורת ל"ג בעומר? קיראו על: יער חדרה

תגים: , , ,

תגובה אחת לפוסט "לכבוד ל"ג בעומר – פיקניק לילי עם מדורה"

  1. [...] אווירה מיוחדת של רוגע. בפארק חניוני פיקניק, מתקני מנגל, ברזיות, שירותים, ספסלים, דרכי נוף נגישת לרכבים ושבילי [...]

כתיבת תגובה