לקראת הקיץ: המדריך השפוי לנופש עם ילדים

כל אחד צריך לפעמים לקחת פסק זמן מהחיים העמוסים ומהשגרה הלוחצת ולצאת לחופש. על פניו הדבר נשמע מאוד פשוט: בוחרים סוף שבוע, מזמינים מקום בצימר וזהו. העניין הוא שברגע שמכניסים למשוואה ילדים, העסק מסתבך.

נופש עם הילדים יכול להיות חוויה מענגת, מקרבת וכיפית מאין כמוה, או סיוט שלא נברא כדוגמתו. אבל אל יאוש, אם תעקבו אחרי מספר כללי מפתח פשוטים תוכלו להימנע מחופשה מתישה ומורטת עצבים וליהנות מזמן האיכות המשפחתי.

התלהבות: עוד לפני הנסיעה כדאי לעורר בילד ציפיה והתלהבות לקראת הנסיעה הקרבה על מנת להימנע מבכיות בסגנון "לא אוצה לנסוע" בדקה ה90. את ההתלהבות הזאת ניתן לבנות במספר דרכים, תלוי בגילו של הילד. אתם יכולים ליצור "טבלת יאוש" המונה את הימים לאחור לקראת הנסיעה ואפשר לשבת עם הילד ולספר לו סיפורים על היעד בליווי תמונות. העיקר הוא שהילד ירגיש כחלק מההחלטה לנסוע וישמח לקראת הנסיעה.

מיקום: ברור שכשנוסעים עם הילדים אי אפשר לבחור את המיקום באופן שרירותי. יש לבצע מחקר מקיף והשוואות על מנת למצוא מקום שיספק לכם את החופשה הנחוצה כל כך ויתאים גם לילדים. ביחרו מקום שמסביר פנים לילדים כמו מתחם צימרים רחב ידיים וזיכרו: חופשה עם ילדים היא לא הזמן ללכת למלון הספא היוקרתי והאיני שקראתם עליו. צריך לוודא שיש במקום פינות משחקים, אטרקציות, גני שעשועים, הפעלות לילדים או פשוט מנטליות המעודדת הבאת ילדים.

חברה: כמו כל דבר שעושים עם ילדים, כך גם טיול, עדיף לעשות עם עוד כמה משפחות. כך לילדים יהיה עם מי לשחק ולהתרוצץ, והמבוגרים יוכלו לעשות תורניות בהשגחה ולשחרר כל פעם זוג הורים אחר לקצת זמן איכות.

שעשועים: מומלץ לתכנן מראש ולהביא ליתר בטחון כמה משחקי קופסה, קלפים או כל צעצוע אחר שהילדים אוהבים. מעבר לכך שהדבר יעזור לכם למצוא לילד תעסוקה, הצעצוע המוכר גם יתרום לתחושת הנוחות של הילד במקום החדש. לא תאמינו איך קופסה עם צעצוע אהוב, ממתק מועדף, דפים וסט של 30 טושים חדשים שנשלפת ברגע המתאים יכולה לעזור לשנות את מצב רוחו של ילד זועף המתגעגע הביתה.

תכנון: חופשה עם ילדים היא לא הזמן לספונטניות. אמרות כמו "נראה מה נעשה כשנגיע" הינן מילים אחרונות מפורסמות של הורים שחשבו ש"יהיה בסדר".

כדאי לתכנן טרם היציאה לטיל את הטיול כולו על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות. שבו מול האינטרנט ובידקו אתרים מעניינים שיש בדרך, פארקים, מסלולי טיול המתאימים לילדים, פעילויות, מסעדות וכדומה. זאת לא חוויה נעימה במיוחד לנסוע לכיוון אילת עם המשפחה ולגלות שהילד רעב ואין מסעדה בטווח של שעתיים.

הכנה מנטאלית: מומלץ לנהל שיחות עם הילדים טרם היציאה לחופשה ולהסביר להם מה היא התנהגות מקובלת בטיול ומה לא. ילד שנוהג לצאת בכעס מהבית במושב וללכת לצרכניה, "לרשום" גלידה ולחזור כשהוא נרגע, צריך לדעת שאסור לו להעלם להוריו ולצאת מטווח הראיה שלהם ללא אישור במהלך החופשה.

בקיצור, יציאה לחופשה היא לא נחלתם הבלעדית של זוגות ללא ילדים. אין ספק שיציאה לטיול עם הילדים היא לא חוויה פשוטה, אבל עם קצת מאמץ ורצון טוב, יכולה נסיעה שכזאת להפוך לחוויה נעימה ומלכדת שהילדים  וההורים יזכרו שנים אחר כך לטובה.

ועכשיו, קבלו רשימה ארוכה של צימרים, אטרקציות ומסלולי טיול שמתאימים לילדים:

תגים: , , , , , ,

תגובה אחת לפוסט "לקראת הקיץ: המדריך השפוי לנופש עם ילדים"

  1. [...] תבינו לא נכון, אני בעצמי נמנית עם שונאי הקיץ. לדעתי הקיץ חם מידי, לח מידי ואין שום הנאה בלצאת מהבית [...]

כתיבת תגובה