שישי בבוקר – יום יפה אבל מה עושים?

יום שישי בבוקר הוא זמן מעולה לבילוי משפחתי. רובינו לא עובדים, האביב בפתח והשמש למעלה בשמיים, מחממת במיוחד את האווירה החגיגית והמיוחדת שלפני סוף השבוע. אז בואו לקרוא המלצות על אטרקציות מיוחדות ליום שישי בבוקר…

יום שישי בבוקר הוא רגע מיוחד במינו. נניח שסיימתם עוד ביום חמישי בלילה עם הקניות, עם הבישולים ועם הניקיונות, הרי שלפניכם בוקר נטול עבודה ומחויבויות.

ניתן להעביר את הזמן הזה ברביצה חסרת מעש בבית, או בעבודה קלה בגינה, אך ניתן גם לצאת אל העולם וליהנות משפע האפשרויות שהיום הזה מציע, בלי נסיעה ארוכה, בלי מאמץ רב.

ריכזנו בעבורכם מספר המלצות שכאלו – לבוקר של שקט, של כיף ושל שלווה, דווקא ביום שישי בבוקר.

סיור בשוק מחנה יהודה – ירושלים

שוק מחנה יהודה בירושלים הינו שוק ססגוני וצבעוני בכל יום ובכל שעה. אולי ביום שישי הוא עוטה כסות נוספת של מיוחדות. הסוחרים מעוניינים להיפטר מן הסחורה ומפרסמים את מרכולתם בקול גדול, הקונים נמצאים באטרף של קניות לכבוד השבת.

ולכם, שנמצאים אחרי הקניות, או מחפשים לפנק את השבת בדבר מה מיוחד שניתן למצוא רק בשוק, נותר ליהנות מן הצבעים, מן הקולות, מן הריחות והמראות.

בשוק שפע דוכנים ססגוניים של מיטב הפירות והירקות, גבינות ולחמים, בשר ודגים ולצד אלה הסטנדרטיים מסעדות של אוכל ביתי ובתי קפה. אל תעפילו לירושלים במיוחד בשביל השוק. שווקים נוספים ודומים בחוויתם ממתינים גם בערים נוספות.

ארוחת בוקר בכיף

אין יותר מתבקש מלהעביר יום שיש בבוקר בישיבה בעצלתיים בבית קפה. היכנסו למקום שאתם מכירים ומעריכים, או נסו מקום חדש, רק בתנאי שכבר קיבלתם עליו המלצות, בשביל למנוע אכזבות קטנות של יום שישי.

קחו עיתון, או ספר, הזמינו קפה וארוחת בוקר קלה ותתמכרו לתחושה המשכרת הזו של חופש, של שקט ושל פנאי.

הביטו על האנשים ברחוב, יום שישי מביא עימו בדרך כלל, ברוב המקומות אנרגיה אחרת.

ביקור במאפיה

בכל מאפייה שתיכנסו אליה ביום שישי בבוקר (עדיף מוקדם, ככל שתשכימו), תתמלאו בניחוחות משכרים של מאפים. אין כמו החלה של יום שישי.

אין על הטריות והרכות המלטפת של הלחם הלבן. זנחו מעט את הבריאות של הלחם הקל או המלא לטובת החלה הזו שממלאת אותנו בניחוחות וזיכרונות של ילדות. בנוסף ללחם, תוכלו ליהנות ממאפים שונים שאת חלק ניתן למצוא במאפייה רק לקראת הסופ"ש.

טיול למבצר אפולוניה

מבצר אפולוניה הסמוך להרצלייה פיתוח הינו יעד קלאסי לטיול קצר שלך שישי בבוקר. נסיעה קצרה אל מחוץ לעיר תל אביב תוליך אותכם אל המבצר אשר נראה תמים למראה, אך נוצר בין קירותיו את סיפור הקרב הקשה עת גברו הלוחמים הממלוכים על מגני המבצר הצלבניים, אי שם במאה ה- 13.

המבצר ניצב בסמוך לים והיווה חלק משרשרת מבצרים צלבניים שהגנו על חופי ים התיכון, שהיווה פתח חשוב ומרכזי לקשרי מסחר עם העולם. מהמבצר הצלבני הנישא במעלה התל, תוכלו להשקיף אל הים ולהתמלא במחשבות אודות מה שהיה ומה שכעת.

נקודת התחלה וסיום: חניון הגן הלאומי, בסמוך להרצלייה פיתוח, משך המסלול: כשעתיים. הכניסה בתשלום.

קיראו עוד המלצות על אטרקציות בכל מקום בישראל וכן המלצות על טיולים לילדים

והנה מבחר טיולים ואטרקציות לחופשת פסח

תגים: , , , , , , ,

כתיבת תגובה