עוד כמה המלצות על אטרקציות בצפון

בעבר, לפני לא הרבה שנים, כשבת הזוג שלי ואני היינו מתכננים איזו חופשה טובה בצפון, אז קודם כל היינו מחפשים צימר שיהיה איכותי ושיהיה בו מספיק דברים שמצדיקים את רמת המחירים המופקעת להחריד של הצימרים. רק אחר כך נכנסו שיקולים נוספים, כמו אם יש מקומות נחמדים לצאת אליהם בסביבה, ובסוף-בסוף שיקולים של איזה אטרקציות יש בסביבת הצימר…

אבל היום התבגרנו ואנחנו כבר הורים לזוג ילדים מקסימים, וכל הורה יודע שכשיש ילדים – אז אטרקציות לילדים הן למעשה הדבר הראשון שמחפשים בחופשה.

את האמת, הרבה פעמים זה אפילו בא על חשבון איכות הצימר, גם בגלל שלפעמים האטרקציות האלה מאוד יקרות וצריך להתפשר במחיר שמשלמים על הצימר (וכך בהכרח גם באיכות).

בתור מי שאוהב לטייל צברתי צברתי לעצמי מוניטין אצל החברים בתור מי שיודע איפה כדאי לטייל.

אז לטובת כל ההורים לילדים, הנה כמה אטרקציות בצפון, שלא יגרמו לכם לשבור תכנית חיסכון.

המוזיאון הפתוח באזור התעשיה של תפן

לא רחוק מכפר ורדים, ישוב מקסים אבל די משמים עבור ילדים, נמצא אזור התעשיה של הישוב תפן ובו מוזיאון פתוח, אחד מכמה מוזיאונים בעלי אותו עקרון – הבאת האמנות לפריפריה במחירים שווי נפש.

המוזיאון בתפן הוקם על ידי ורטהיימר, תעשיין בכיר שהחליט שזו תרומתו לקהילה.

אז כאמור, הכניסה למוזיאון היא סמלית, ובתוכו תוכלו למצוא מספר תערוכות קבועות, כמו את האגף של היהדות דוברת הגרמנית בארץ – עם מיצגים שמספרים את תולדותיהם של היקים (ילידי גרמניה) בארץ מתחילת הציונות, או לחילופין את "אמנות התעשייה" – אוסף של כל מיני כלי תעשייה עתיקים יותר ועתיקים פחות, כמו מכונות או כלי עבודה.

במוזיאון יש גם גלרית אמנות עם תערוכות מתחלפות, וגם תערוכה שמלהיבה אותי באופן אישי של מכוניות עתיקות, כולן שייכות לאוסף של אותו ורטהיימר, וגם יש גן פתוח חיצוני שבו כמאה פסלים שונים ומשונים מעשי ידי עשרות אמנים.

אגב, גם אם לא תרצו להכנס למוזיאון עצמו תוכלו סתם להסתובב בגן, בחינם כמובן, וליהנות מהפסלים.

ראש הנקרה

כשמדברים על הגליל המערבי, בדרך כלל מזכירים גם את ראש הנקרה.

בכל זאת מדובר בנקודה הצפונית ביותר ואחד מהמקומות ההיסטוריים שכל ילד מבקר בו בשלב מסוים במסגרת הטיול השנתי הכיתתי.

אבל בינינו, הילדים לא באמת נהנים אותו הדבר כמו בטיול עם ההורים, ואני חושב שרק הרכבל עצמו הוא חוויה שהם ישמחו לחוות עוד פעם ועוד פעם.

אבל כאמור ראש הנקרה היא יותר מרכבל, ויש שם גם מערות נטיפים נהדרות.

אפשר לטייל במערות ולצפות בסרטון האור-קולי שמספר את סיפורה של ראש הנקרה בלי להוציא הרבה כסף ואפשר אפילו, אם כבר בא לכם להוציא קצת.

צפון אקסטרים

ואם הילדים שלכם כבר יחסית יותר גדולים, ורוצים חווית אדרנלין לפנים אז אולי כדאי שתגיעו לאזור אצבע הגליל.

שם תמצאו את הקיאקים המפורסמים של כפר בלום, חוויה כיפית לכל המשפחה של שיט בנהר הירדן, הנהר הגדול של המדינה שבימי החורף גם שוצף וקוצף.

אם הילדים באמת גדולים, אז תוכלו גם לעשות ראפטינג – אבל קחו בחשבון שזו לא תמיד תהיה האופציה הכי טובה עבורכם. רק אל תשכחו בגדי ים.

מעט יותר צפונית-מערבית משם תמצאו גם את צוק מנרה – מצוק גדול שלפני כמה שנים הוקם בו אתר האקסטרים הגדול במדינה.

גם כאן, כמו בראש הנקרה, הילדים יזכו לחווית נסיעה ברכבל, שיקח אותם בין מפלסים שונים.

בכל אחד מהמפלסים תמצאו שורה של אטרקציות שונות, כך שכל ילד בכל גיל יוכל למצוא כאן דברים כיפיים לעשות, ואתם ההורים תזכו לתואר ההורים המגניבים שהעניקו לילדים שלהם חוויה מיוחדת.

תגים: , , , , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה