טיולים של חורף ברחבי ישראל

החורף הוא בדרך כלל העונה הכי רומנטית עבור הזוגות. יש משהו קסום בצלילו של הגשם שנופל על המדרכה, איזה ריח מהפנט שנישא באוויר, או שסתם זו העובדה שהחורף גורם לנו לא לרצות לצאת מהבית אלא להתכרבל אחד עם השנייה מתחת לשמיכת פוך ולשתות כוס שוקו חם.

אבל לא חייבים, ממש לא. בחורף יש גם כמה דברים רומנטיים שאפשר לעשות דווקא בחוץ.

מקומות לבקר בהם ולחזות בהם בחורף במלוא עוזו, מקומות שהחורף מוציא מהם את הצדדים היפים, וכן – גם מקומות שאפשר לשתות בהם כוס שוקו מיוחד, עם התפאורה הנכונה.

לחזות בגלים מתנפצים על חומת עכו

יש לי חיבה עזה ובלתי מוסברת לעיר עכו. כמוני כך גם גנרלים רבים רחשו לה חיבה, כמו למשל נפוליאון המפורסם.

לא מעט מהם, אגב, ניצלו את עובדת היותה של עכו אחת מערי הנמל הותיקות של חבל ארץ זה כדי לנסות ולכבוש את המקום מידי המקומיים.

אז כפי שבטח ניחשתם, בעכו אפשר ללמוד הרבה על היסטוריה, לבקר במוזיאונים, להציץ בשרידים עתיקים וגם לחוות מחדש את התקופה האבירית באמצעות מקום מיוחד שמוקדש רק לנושא.

יש המון דברים לראות בעכו, אפשר להעביר כאן יום שלם ועדיין לרצות לראות עוד, אבל אם בחורף עסקינן – אין כמו החומות העתיקות של עכו כדי לטייל לאורכן ולחזות בים הסוער ובגלים שמתנפצים עליהם.

כן, מסוג הדברים שאפשר לראות רק בחורף.

בואו למצוא צימרים בגליל המערבי

למצוא נרקיסים בנחל חצץ

לכל עונה יש את הפרח שלה, ולפעמים אפילו יותר מאחד.

באביב אלו האירוסים בשלל הצבעים ופרחי לוע הארי, בסתיו הפקעות למיניהן (כמו החלמוניות או החצבים) ואילו לחורף אין פרח, אלא נסיך. הנרקיס.

אז בדיוק כמו שבעונות האחרות ממליצים ללכת למקומות ספציפיים כדי לחזות בפרחים המקושרים אליהם, בחורף כדאי להגיע לנחל חצץ, שהוא אולי לא המקום היחידי שפורח בו הנרקיס, אבל אחד המומלצים.

למה? כי בחורף, ובעצם כל השנה, המדבר הוא אחד מהמקומות הרומנטיים, מלאי השקט והתשוקה, עם שקיעות אדומות אין קץ וצימרים מיוחדים שמכילים את כל הקסם של המדבר בתוכם.

ואם הגעתם לאיזור, חפשו ומיצאו: צימרים רומנטיים

לשתות שוקו בראש פינה

אם כבר הזכרתי מקומות מיוחדים ויפים כמו עכו, אי אפשר שלא להזכיר באותה הנשימה את ראש פינה.

אחת מהמושבות הותיקות שאימץ הברון רוטשילד, ששמרה על אופיה וצביונה העתיק, עם סמטאות ציוריות, צימרים קטנים וקסומים ומקומות מיוחדים.

החברה שלי טוענת שאחד המקומות הרומנטיים ביותר בארץ היא גן הברון, טראסות על גבי טראסות של דשא אחת מעל השניה שפשוט יושבים עליהן ומתמוגגים מהנוף.

אבל אני טוען שנקודה עוד יותר רומנטית נמצאת קצת יותר למעלה, באתר השחזור של העיר.

שם, בסמוך לבית הכנסת הגדול, נמצא בית קפה על טהרת השוקולד עם מיני מתוקים מיוחדים כמו פצצות שוקולד ומשקאות חמים מבוססי שוקולד – והכל בתוך עטיפה של אבנים צפתיות (הייתי אומר אפילו ראשפינאיות) וקשתות גדולות, ממש בסטייל של פעם.

קשה להעביר את התיאור במילים, אבל תודו שרק מהתיאור נשפכת רומניקה מכל עבר…

תגים: , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה