צימרים ביסוד המעלה – המלצות וחוות דעת

איך שלא נסתכל על זה, גם בחופשה הכי טובה, תמיד בסוף זה הכל שאלה של איפה היה הצימר שלכם. זה לא ממש משנה אם שכרת צימרים יוקרתיים או זולים, השאלה העיקרית היא איפה!

יש מקומות שמתהדרים בזה שהם נמצאים ממש מרחק הליכה מאטרקציה טבעית כמו נחל או הכנרת, מקומות אחרים שמציעים נגיעה קטנה בהיסטוריה שלנו כעם יהודי, ויש כאלה שהם אטרקציות בפני עצמם בזכות הצימרים והפינוקים האחרים שבמקום.

יש לא מעט צימרים כאלה, במיוחד בצפון ועוד יותר במיוחד בגליל – המיני טוסקנה שלנו בארץ, ואחד שאהוב עלי במיוחד כיוון שהוא כל שלושת הדברים האלה ועוד: יסוד המעלה.

בעניין הצימרים, יש בו לא מעט וילות אירוח וצימרים יוקרתיים יותר ויוקרתיים פחות; מבחינה היסטורית, מדובר במושבה של הברון רוטשילד ששומרת על אופיה המיוחד כבר 120 שנים; ומבחינת הטבע, נו, באמת.

אני צריך להרחיב על הגליל?

הצימרים של אמירה וג'ורג'

צימר, עבורי, מתחיל קודם כל בבעל הבית שלו. ואם בעלי בית, אז שיהיו אלה אמירה וג'ורג', בני זוג שהקימו ביסוד המעלה סוויטות אירוח לתפארת המדינה.

אלו לא סתם צימרים, אלא מהסוג שיגרום לכם לחשוב שאתם חלק אינטגרלי מהמושבה עצמה, עם נגיעות נובורישיות יוקרתיות כגון סלון עור מפואר וקרמיקה מיוחדת, ובקצה השני של הסקאלה מרפסת נוף פרטית שבה תוכלו לשתות תה צמחים לעת ערב ולהשתכר מריחותיו של הגליל.

בקתות העץ של "ליד השמורה"

עבור אלה שמחפשים את הצימר בהגדרתו הקלאסית – כלומר בקתות עץ אלפיניות – ישנה האפשרות ללון באחת מחמשת הבקתות המקסימות של מתחם "ליד השמורה".

אל תטעו, זה שהן עשויות מעץ לא אומר שהן פשוטות אלא כל אחת מהן מיוחדת בפני עצמה.

כמה מיוחדות? ובכן, הן קרויות על שם בעלי כנף ימיים (דוכיפת, שלדג, עגור, חסידה ואנפה), בעלות עיצוב פנימי משגע, ביתי וחמים, ובכל אחת ואחת מהן תמצאו כמובן את כל האקססוריז הנדרשים לחופשה, כולל ג'קוזי פרטי לכל אחת.

רוצים עוד? דברו עם בעל הבית, שישמח לפנק אתכם בתוספת תשלום צנועה.

היוקרה של אחוזה גלילית

בעוד שהצימרים "ליד השמורה" מציעים את הקלאסיקה, והסוויטות של אמירה וג'ורג' את היוקרה, ניצבת מעליהן בגאון האחוזה הגלילית, עם סוויטות יוקרתיות שמלכתחילה מכוונות עצמן לבעלי ממון רב.

כל אחת מהסוויטות הרומנטיות עצומה בגודלה, עם שני חללים נפרדים לשינה ולאירוח וביניהן קשת פנימית שמהווה מעין חיץ ארכיטקטוני סמוי.

אם אתם רוצים משהו קצת יותר קטן, אז יש גם סוויטות זוגיות עם ג'קוזי מוגבה המונח למרגלותיו של קיר אבן. הן אולי קטנות יותר, אך כלל וכלל לא צנועות.

וכל זה רק בפנים. כי בחוץ, תמצאו ג'קוזי פתוח ובריכה פרטית עשוית אבן גלילית, הנמצאת בליבה של חצר עם גינת תבלינים, והכל בעיצוב פרובינציאלי שממש מעניק את התחושה והאווירה של הפרובאנס, רק מותאם לצרכים ולטעם הישראלי.

ככה זה כשהיופי פוגש יוקרה.

קיראו בהרחבה את מדריך צימרים יוקרתיים בישראל

בית פישל סולומון

לסיום, ביקור במושבה יסוד המעלה לא יהיה מושלם ללא קפיצה אל בית פישל סולומון, שבו אפשר גם ללון באחת מיחידות האירוח (יש יחידה משפחתית וישנו בית אבן קטן חיצוני שמיועד לזוגות).

הבית הוא שחזור של בית עתיק מהמאה ה-19, שנמצא ברחוב הכי יפה במושבה ומשמר היטב את המתח שבין היסטוריה למודרנה.

מבפנים הכל חדש, לרבות כל תנאי האירוח, אך מבחוץ הגינה, הפסלים והמזרקה מעניקים למקום נופך ואווירה שכאילו נלקחה הישר מהמאה ה-19.

ממש להרגיש כמו איכר, רק הרבה יותר מזה. כאמור, אתם לא תסלחו לעצמכם אם לא תקפצו לחזות בכל היופי הזה.

תגים: , , , , , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה