צימרים בגורן – המלצות שלנו

החיפוש אחר צימר קלאסי אינו כל-כך פשוט כפי שיכולנו לחשוב, כך מסתבר. כנראה שהייתה זו השתכללות הענף בשנים האחרוונת שהפכה אותם לנדירים בשטח. כאשר באתי לחפש חופשה סטנדרטית בגליל בבקתת עץ, רצוי עם ג'קוזי ובמחיר לא מופרז היו בעיות רציניות להשיג את היעד.

בין כל הצימרים במערות, צימרים יפנים, בקתות היוקרה או לחילופין צימרים זולים ופשוטים למשפחות שנראים כמו הסלון של ההורים שלי, איבדנו את המקור שממנו התחיל כל העסק.

היות ואני לא מהמוותרים בקלות, ולי ולבן הזוג היקר שלי היה חלום נושן לחופשה בצימר קלאסי שכזה, בכל אופן לא ויתרתי וחרשתי את כל אתרי הצימרים הלוך ושוב כדי למצוא את מבוקשנו.

לבסוף מצאנו את מבוקשנו ובמקום שאפילו לא ידעתי שנמצא על המפה – מושב גורן.

הכר את היעד

כמה מילים קצרות על מושב גורן. מיקום -  מאוד מבודד.

כלומר המושב נמצא ליד הישוב גרנות הגליל ואיילון ואני לא חושבת שאתם מכירים את שניהם בדיוק כמו שאני לא הכרתי.

בכל אופן רק כדי לתת מיקום כללי, מושב גורן שוכן באיזור הגליל העליון, אי שם בין שלומי ליישוב מעלות תרשיחא.

הנוף – ירוק עד. פארק גורן השוכן בסמוך מקושט כולו בחורש טבעי של אלונים ירוקים ומצילים.

מצבת הצימרים – יש כאן אי אלו צימרים אבל רק אחד מהם ענה בדיוק להגדרה הקלאסית הנוקשה אותה הגדרנות.

תיאור של הקלאסי

הצימרים של "חלום בגליל" שוכנים ממש בקצהו של מושב גורן, אל מול פנורמה מרשימה של כל אותם צוקים ירוקים, שגורמים לך להרגיש כאילו אתה נמצא באמצע היער של עמי ותמי.

במתחם בקתות זוגיות ומשפחתיות כאשר המשפחתיות כמובן גדולות יותר.

אנחנו גם בגלל הרכבנו אבל גם בגלל כיסנו המתדלדל בחרנו צימר רומנטי זוגי.

בקתת עץ מקסימה חיכתה לנו , מוקפת בבוסתן ארצישראלי שחובק אותה בירוק.

בפנים הבקתה חלל סטודיו  הכולל גם גלריה לשינה, מעוצב בביתיות אך עם זאת קלאסי מספיק כדי לגרום לנו להרגיש שאנחנו אכן בחופשה ולא סתם קפצנו לבית של השכנים.

הפינוק האולטימטיבי, ג'קוזי, גם הוא נמצא בתוך הבקתה הזוגית, והחדשות הטובות הן שמדובר בג'קוזי כהלכתו, לא פינתי ולא בצורת אמבטיה עם מספיק מקום להשתכשך בזוג בכיף.

פעילויות בלתי מזיקות בחוץ

יכולנו כמובן להישאר את כל הסופשבוע בתוך הבקתה הקלאסית שלנו בגורן, אבל מה לעשות שלא קורצנו מהחומר הזה. אנחנו אוהבים ומחפשים אטרקציות.

אם כמה שרציתי מקום מבודד לחופשה הקלאסית שלנו ממש לא רציתי מקום בו צריך להינמק משיעמום. את בוקר יום השבת הקריר (פה בגורן, ובכלל בגליל העליון, כך מספרים, תמיד קריר) בילינו מרחק הליכה מבקתתנו המפנקת בפארק גורן הסמוך למושב.

בחרנו לתייר בשביל החוצה את הפארק שבעל ה לא ארובקתה הבטיח לנו כי הוא מספיק יפה על מנת להיות שווה טיול  אך לא מספיק ארוך ומעייף על מנת להתחרט שיצאנו אליו.

השביל סיפק תצפית מרשימה אל מצוקי נחל כזיב (שמיטבי לכת מאיתנו היו ודאי בוחרים להמשיך וטייל בו).

כמו כן עצרנו במצפור המונפורט שמספק תצפית נהדרת למבצר המפורסם.

כמה דקות הליכה אל תוך הנקודה סבך היער בחזרה סיפקו לנו את הנקודה המושלמת לעצירה לפיקניק המורכב מגבינות שנשארו מארוחת הבוקר ובקבוק יין שהבאנו מבעוד מועד מהבית.

ועכשיו תגידי לי את – יכול להיות סופשבוע יותר קלאסי מזה? מושב גורן מחכה גם לך.

תגים: , , , , , , , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה