טבריה טבריה – המלצות לחופשה הבאה שלכם

אחרי מערכות הגשמים האחרונות, מומחי הכינרת מעריכים שהיא עלתה בקרוב למטר שלם. זהו ללא ספק נתון מעודד, לפחות אותי, שיוצא לי לראות את הכנרת אחת לכמה שבועות בביקור משפחתי. בשנים האחרונות עצוב לראות את מה שקורה לכנרת, ולטבריה – עיר עם המון פוטנציאל מבוזבז.

כל כך הרבה, שלא אחת יוצא לי לחשוב, בזמן שאני עובר בה בדרכי חזרה למרכז, ולתהות איך ייתכן שעיר השוכנת לצד אגם, שבכל מקום אחר בעולם הייתה משגשגת, יפהפייה ומלאה בכל טוב, נראית כאן בארץ כמו עיי חורבות.

זה חלילה לא אומר שהעיר לגמרי דפוקה, ואף לא שצריך לזנוח את הכנרת. לא ולא!

בכל הקשור לתיירות, הדבר נראה מעט אחרת. לפחות למי שמעז ומסתכל קצת יותר טוב פנימה. קודם כל, טרנד הצימרים / יחידות אירוח שתקף אותנו בעשור האחרון (וגם בזה שלפניו קצת) לא פסח על טבריה.

כך תוכלו למצוא בה לא מעט דירות שהוסבו ליחידות אירוח מפוארות, עם סוויטות שלא היו מביישות את המגדלים התל אביביים ולטעמי אפילו מתעלות עליהם בזכות הנוף שנשקף מחלונותיהם.

'וילה נוף כנרת' והסוויטות של 'שער לגליל' הן רק שני מתחמי צימרים שבהם תוכלו למצוא לינה איכותית במחיר שווה לכל נפש.

אפשרות אחרת היא ללכת על מלונות בוטיק בטבריה, כמו המלון הסקוטי, או לחילופין יחידות הנופש 'נופש רימון'.

קומפלקס של עשרה חדרי אירוח מפוארים הממוקמים בבניין המשלב אבן בזלת עתיקה עם ארכיטקטורה מודרנית שנותנת למקום את נגיעת הייחודיות שלו. היחידות טובלות בכרי דשא ירוקים ונמצאות מרחק הליכה קצרה מהכנרת ומלב העיר.

אפשרות שלישית היא לינה באחד משלל הקיבוצים והמושבים שפזורים לאורך רצועת החוף של הכנרת. כל אחד מהם מתחרה בינו לבין עצמו למי יש את קו החוף היפה יותר, הנוף המרהיב יותר ומי נמצא יותר קרוב לכנרת.

אז בחלק של רצועת החוף היפה יהיה קצת קשה להכריע, ולו בגלל שהמפלס העדיין נמוך יחסית לא מאפשר מדידה אובייקטיבית, אבל בחלק של הקרבה יש את קיבוץ מעגן עם מתחם האירוח הענק שלו שכולל גם מתקנים לילדים ובכלל מעוצב כמו פארק נופש ענק.

חוץ ממעגן יש לא מעט קיבוצים, חלקם קרובים יותר חלקם פחות, שבכולם מוענקת חווית אירוח קיבוצית למהדרין לבאים בשעריהם: קיבוץ כנרת, אפיקים, גינוסר, עין גב, דגניה – והרשימה עוד ארוכה כאורך הגלות.

גם מבחינת עניין, צריך לדעת מה לחפש בטבריה – או ליתר דיוק היכן לחפש. טבריה היא אחת מהערים העתיקות בארצנו ולכן תחושת ההחמצה שמלווה אותי עוד מהפסקה הראשונה אפילו גדולה יותר. מזל שלפחות מבחינת מראות עתיקים יש לה מה להציע.

ה-מקום המרכזי לראות אותם הוא בפארק הארכיאולוגי שנמצא במרכז העיר, בסמוך למלונות נהר הירדן ושרתון מוריה. שם ניתן לראות שרידים של בית כנסת עתיק מלפני 1500 שנה בערך, חלקים של העיר הצלבנית שהייתה כאן וגם מה שנשאר מבית מגורים יהודי ובו מקווה טהרה.

ואם כבר הזכרתי יהודים – אז למה לא להיות צדיקים, ולבקר בכמה קברי מקובלים? הקבר המפורסם ביותר בטבריה שייך לרמב"ם.

על פי האגדה, לאחר מותו מילא בנו את בקשתו של אביו להיקבר בארץ, והעלה את ארון הקבורה על גבי גמל.

הגמל נדד בכל רחבי הארץ עד שנעצר לבסוף בטבריה – ושם הוחלט לקבור את הצדיק. מלבדו, קבורים כאן גם רבי יוחנן בן זכאי, רבי מאיר בעל הנס, הרמח"ל ועוד לא מעט צדיקים שלכל אחד מהם מיוחסות סגולות שונות המוענקות לפוקדים את הקבר.

אז בפעם הבאה שאתם חושבים לנסוע לצימר בצפון – תנו צ'אנס לכנרת, ובמיוחד לטבריה.

בואו לקרוא עוד המלצות על צימרים בטבריה

תגים: , , , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה