סיפורי פסח מצחיקים

אני מצטערת שהזנחתי אתכם, גולשים יקרים, אבל הפסח היה עמוס טיולים ולא מצאתי זמן כדי להתפנות לעיסוק הכתיבה. הפסח היה גדוש פעילויות, הפתעות וגם כמה סיפורים מצחיקים.

לפני כשלושה שבועות התבקשתי ללוות קבוצת תיירים מפינלנד המטיילת באזור הצפון. התיירים לנו באתר צימרים מקסים אי שם בגליל המערבי.

מעבר לעובדה שהצימרים ממומלצים ביותר לחופשה משפחתית אני חייבת לספר לכם סיפור משעשע ביותר שקרה לי שם.

בשעת לילה מאוחרת, בעודי יוצאת מן המקלחת לבושת פיג'מת פלנל לא מחמיאה במיוחד, אני שומעת דפיקה חזקה על דלת הצימר. לא הספקתי לתהות מי האורח ואני שומעת צווחות נוראיות מעברה השני של הדלת.

כשפתחתי גיליתי לתדהמתי את אחד התיירים הפינלנדים עומד בפתח הצימר, כולו חיוור כסיד. מה מתברר? בעלי הצימר נכנסו לחדרים השונים על מנת לנקותם מחמץ.

כמנהג היהודים שומרי המצוות היא חיפשה את החמץ בעזרת נר. הפינלנדי המבוהל ראה אותה, את בעלה, וכנראה שאת יתר המשפחה, מחטטים לו בין התיקים כאשר בידיהם נרות, נבהל שכן חשב שמדובר בטקס גירוש שדים או משהו דומה וברח.

אירוע נוסף שהתקיים בחג עצמו קשור במשפחה אמריקאית ששכרה את שרותי לטיול מודרך בנגב. עלי לציין כי מדובר במשפחה יהודית, שומרת מסורת, שזהו ביקורם הראשון בארץ.

לאחר מסלול טיול מפרך בנגב, כשאני שוברת את הלסת במשך יום שלם בניסיון לדבר באנגלית מושלמת, הגענו לארוחה במסעדה הממוקמת באחד הישובים בערבה. לאחר ארוחה בשרית כשרה ודשנה, יצאו הילדים לרכוש ארטיק במכולת שממול למסעדה.

חזרו הילדים, כל אחד עם ארטיק 'טילון' ענק. ההורים הביעו פליאה והשתאות לאור העובדה שמיצרים בישראל, מדינת היהודים, ארטיק 'טילון' שהגביע וופל שלו כשר לפסח.

לא היה נעים לי לספר להם שבישראל לא כולם שומרי כשרות וכי הטילון בעצם אינו כשר לפסח, מי אני שאהרוס לילדים את חדוות החג.

ככלל, החג עבר בכיף ומזג האוויר היה מדהים, מקווה שאתם נהניתם לא פחות ממני.

תגים: , , ,

תגובה אחת לפוסט "סיפורי פסח מצחיקים"

  1. מאת שי:

    איך יוצרים קשר אתך?

כתיבת תגובה