חופשה לזוגות בראש פינה

כשמחפשים חופשה לזוגות, בדר"כ מחפשים מקום שקט שמאפשר פרטיות, אינטימיות ושלווה. נוף פסטורלי הוא כמעט הכרח בחופשות רומנטיות מסוג זה ולפיכך המקום האולטימטיבי לחופשה זוגית הוא בראש פינה.

ראש פינה הרומנטית

התושבים באם המושבות, הממוקמת בגליל, מתפרנסים ברובם מתיירות ובשנים האחרונות הפכה ראש פינה למרכז תיירותי לכל דבר וניתן למצוא בה צימרים רבים למשפחות, לדתיים ולזוגות. לצד ענף האירוח המשגשג יש מסעדות רבות, בתי קפה, גלריות, ספא, גנים ושפע רוחניות ואומנות. מה שהופך את ראש פינה לרומנטית במיוחד היא האווירה השלווה והמיוחדת שלה. סיור בין רחובותיה הצרים לאור ירח ובין סמטאותיה המשופעות בבתי אבן משוחזרים ויפים בהחלט מעניקים את האווירה הרומנטית האופטימלית.

אסור לפספס

התצפיות אל נוף  החרמון, הגולן ועמק החולה(בחיבור בין הרחוב העליון לרחוב החלוצים) תורמות אף הן לאווירה ולהנאה. על הטיול בראש פינה לא כדאי לוותר, גם אם לא תכננתם לשלב בנופש הרומנטי שלכם סיורים, חבל לפספס את גן הברון שהוקם בהשראת גני ורסאי, בית הפרופסור שברחוב בלוואר ושימש כעמותה לשחזור המושבה, בית הפקידות שנמצא באותו הרחוב ובו מציגים חיזיון אור קולי בנושא היסטוריית המושבה, בית הכנסת העתיק (רחוב הראשונים) שהוקם ע"י הברון רוטשילד ובו תקרה וארון קודש מרשימים במיוחד, בית המורה (נמצא אף הוא ברחוב הראשונים) ששימש כאחד מבתי הספר הראשונים ללימוד בשפה העברית.

הרחוב העליון הוא הגבוה בראש פינה ולכן ממנו יש תצפית יפה אך לא רק. במעלה הרחוב נמצא הבית 'האמריקאי' שבנוי מאבני בזלת שחורות ומהווה זכר לבית הכפר הערבי ג'עוני, שהיה לפני כן בראש פינה. מערת שלמה בן יוסף, שנמצאת מאחורי בית הפקידות, מהווה אתר מיוחד נוסף. במערה זו הסתתרו שלמה וחבריו מפני הצבא הבריטי, לאחר שביצעו פעולת תגמול, ונתפסו. הם נשלחו לכלא ושלמה בן יוסף הוצא להורג כשהוא בן 25. במקום מוקרן סרט בחיזיון אור קולי ומספר את הסיפור המעניין.

בית הקברות העתיק של ראש פינה נמצא בעברו השני של נחל ראש פינה ובו קברים עתיקים של ראשוני המתיישבים. סיור במקום מעניק תחושה של ביקור בזמן אחר…

בנוסף תחום האומנות הוא דומיננטי בראש פינה ולכן מומלץ לבקר בסינמטק, במוזיאונים ובגלריות השונות שמציעות עבודות פיסול, ציור, עץ, עתיקות, תכשיטים, חפצי נוי וכדומה.

אטרקציות באזור

ראש פינה ממוקמת היטב על המפה הגלילית ואפשריות הטיול סביבה רבות, בין היתר אזור הכנרת ורמת הגולן. אם חשקתם באטרקציות לפניכם שפע כדוגמת טיולי ג'יפים, טרקטורונים, רכיבה על סוסים, טיולי מים, טיולים רגליים, מסלולי אופניים, רפטינג ועוד ועוד.

 

כתיבת תגובה