ארכיון פוסטים מהקטגוריה "טיולים"

מטיילים במגפי גומי

יום ראשון, 12 בפברואר, 2012

לאחר ימי הגשם הרבים שפקדו אותנו בחודש ינואר, הגיע חודש פברואר ומזכיר לנו שאוטוטו אביב. אבל רגע לפני שהחורף מסתיים, כדאי עוד ליהנות ממה שיש לו להציע. בוץ לדוגמא, בדרך כלל יש רק בחורף. מציעים לכם לצאת לרגע, מדמות ההורים המודאגים שחושבים על מכונת הכביסה שאחרי, או הילד שיצטנן ולא ילך לבית הספר, ולחזור לילדות. ילדות נטולת דאגות שמתמסרת לרגע, לכאן ולעכשיו. אין הרבה רגעים כפיים כמו משחק בבוץ. אספנו לכם טיולים שחלקם אינם קשים להליכה שסיכוי טוב לפגוש בהם בוץ, כאלה שאפשריים להליכה במגפי גומי ואחרים שכדאי לסחוב את המגפיים בתיק. חשוב לזכור שבוץ זה עניין של תזמון. ככל שתבקרו סמוך לירידת הגשמים, סיכוי טוב יותר שתפגשו ביותר בוץ טובעני ומפנק. שיהיה בזהירות ובכיף.

(המשך…)

טבע קיצי בירושלים

יום חמישי, 14 ביולי, 2011

אטרקציות בירושלים הינה אחת מן הערים היפות והמרתקות בארץ משלל סיבות, ביניהן הטבע שבה ומסביבה. לפניכם המלצות לאתרי ביקור של טבע מלאכותי וטבעי במרחבי ירושלים.

הגן הבוטני:

ראשיתו של הגן הבוטני כרוך בראשית המחקר הבוטנאי בארץ ישראל. כבר ב- 1931 החלו נטיעות בשטח הסמוך לאוניברסיטת הר הצופים. בשנת 1954 הועתק הגן הבוטני סמוך לקריה האוניברסיטאית בקריית רם ובשנת 1962 הוזז למיקומו הנוכחי. הגן מחולק לחלקות גיאוגרפיות שונות. אם מצאתם עצמיכם סקרנים או מתגעגעים לצמחייה ביבשות אחרות הרי שתוכלו לבקר בחלקת אוסטרליה, דרום אפריקה, מרכז אסיה וכמובן בצמחיית הים התיכון. בגן פעילויות שונות לכל המשפחה- תוכלו להצטרף לסיור מודרך ברכבת פרחים, לבקר במבוך סוואנה, להיכנס לחממה טרופית אטרקטיבית ולהשאיל תיק חוקר צעיר עם מידע והפעלות במיוחד לילדים.
(המשך…)

צימרים בדרום – גם בקיץ

יום חמישי, 23 ביוני, 2011

אל תבינו לא נכון, אני בעצמי נמנית עם שונאי הקיץ. לדעתי הקיץ חם מידי, לח מידי ואין שום הנאה בלצאת מהבית הממוזג כראוי החוצה רק על מנת לגלות שהטמפרטורה נמצאת על 40 מעלות בצל ושאין לה שום כוונה לרדת.

עם זאת ואף על פי כן, אני כן נמנית עם אוהבי הדרום. יש משהו באווירה המדברית המיוחדת שפשוט מכניס אותי לשלווה מוחלטת. כל מי שבילה מספיק זמן בדרום הארץ יודע על מה אני מדברת, התחושה הזאת שכאילו הזמן נעצר איך שמתחילים ההרים המדבריים ושכל הלחצים של חיי היום יום שהטרידו אותנו לפני כן כאילו מתפוגגים להם באוויר המדברי היבש.

תחושה זו היא בדיוק הסיבה שלדעתי שווה לטייל בדרום הארץ גם בקיץ. נכון, הטמפרטורות יהיו גבוהות, אין ספק, אבל מצד שני לפחות לא נסבול מהלחות הדביקה והנוראית הזאת שתוקפת אותנו איך שיוצאים מהבית באזור המרכז.

מעבר לכך, הדרום מלא באטרקציות ובמסעדות ממוזגות שהקיץ לא יכול להן ושחוברות להרים המרשימים, לשמים זרועי הכוכבים ולבריזה הלילית הדרומית והנעימה לחוויה שלא ניתן לסרב לה, אפילו בקיץ.

(המשך…)