ארכיון פוסטים מהקטגוריה "חופשה בישראל"

המלצות טובות לחופשה חורפית בישראל

יום חמישי, 12 בינואר, 2012

לקח לו זמן לחורף להגיע, אבל נדמה שהוא כאן ובגדול. החרמון עוטה כסות לבנה ונפתח למבקרים ובקרוב לגולשים, זרימת הנחלים מתעצמת, הכינרת מוסיפה סנטימטרים אחדים למפלסה, הכלניות כבר פורחות וגם הרקפות, קר מאוד בלילות ובמילים אחרות- החורף סוף כל סוף לא רק קפץ לביקור חפוז, איזה תענוג. עבור אנשים רבים החורף מסמל בית, החימום פועל שעות נוספות, במיטה מחכה שמיכת פוך עבה וספר טוב ולמי יש חשק לצאת מהבית כשקר בחוץ וגשם ובוץ. אנו מציעים לכם לעזוב מעט את הנוחות של הבית ולצאת לחורף ולגלות את נפלאותיו. לפניכם שלל המלצות לחופשה חורפית במיטבה.

שוכחים מהחורף- מרחצאות חמים:

החורף הינו העונה הקלאסית לבילוי באחד מאתרי המרחצאות החמים הפזורים ברחבי הארץ מהצפון ועד המדבר. המים החמים הבוקעים מבטן האדמה כמובן שאינם מושפעים מהטמפרטורה שבחוץ. כמה כיף לרחוץ בבריכה חמה כשבחוץ קר ויורד גשם. חם בגוף, חם בלב. המים החמים עתירי הגופרית ידועים בסגולות החידוש והרענון שלהם, כה נדרש עבור גוף לא פעיל שאינו רואה הרבה אור שמש, כפי שקורה לרבים מאיתנו בחורף.

(המשך…)

טבע קיצי בירושלים

יום חמישי, 14 ביולי, 2011

אטרקציות בירושלים הינה אחת מן הערים היפות והמרתקות בארץ משלל סיבות, ביניהן הטבע שבה ומסביבה. לפניכם המלצות לאתרי ביקור של טבע מלאכותי וטבעי במרחבי ירושלים.

הגן הבוטני:

ראשיתו של הגן הבוטני כרוך בראשית המחקר הבוטנאי בארץ ישראל. כבר ב- 1931 החלו נטיעות בשטח הסמוך לאוניברסיטת הר הצופים. בשנת 1954 הועתק הגן הבוטני סמוך לקריה האוניברסיטאית בקריית רם ובשנת 1962 הוזז למיקומו הנוכחי. הגן מחולק לחלקות גיאוגרפיות שונות. אם מצאתם עצמיכם סקרנים או מתגעגעים לצמחייה ביבשות אחרות הרי שתוכלו לבקר בחלקת אוסטרליה, דרום אפריקה, מרכז אסיה וכמובן בצמחיית הים התיכון. בגן פעילויות שונות לכל המשפחה- תוכלו להצטרף לסיור מודרך ברכבת פרחים, לבקר במבוך סוואנה, להיכנס לחממה טרופית אטרקטיבית ולהשאיל תיק חוקר צעיר עם מידע והפעלות במיוחד לילדים.
(המשך…)

חמישה אתרי בילוי ותרבות לכל המשפחה

יום חמישי, 7 ביולי, 2011

כל הורה מכיר את הבעיה הזו. כל השנה הילד מתלונן, מקטר ומתפלל לחופש הגדול שיגיע כבר, כי בחופש הגדול הוא סוף סוף יהיה חופשי ויוכל להשתולל, ללכת לחברים, לבנות חלליות בלגו, ללכת לקייטנה, לגדל כלב ועוד אלוהים יודע מה.
הבעיה היא שמידי שנה, עם בוא החופש הגדול הילד הפעיל והתזזיתי שלכם שהיה כל כך נרגש לקראת כל הדברים המסעירים שהוא עומד לעשות בחופש, הופך לבטטת כורסה מצויה ונתקע כל היום מול בובספוג, דורה או כל תכנית מצוירת אחרת המשודרת בערוץ הילדים.
תופעה זו יכולה להוציא גם את ההורים השקולים ביותר מדעתם. הרי אנחנו זוכרים איך אנחנו גדלנו, נסענו באופניים, היינו בקייטנה של רשות שמורות הטבע, הלכנו לבריכה ועוד אלף ואחת דברים פעילים, חיוביים ותורמים שאנחנו גדלנו עליהם, אז איך אפשר להניח לילד להיתקע מול הטלוויזיה לחודשיים?! (המשך…)