ארכיון פוסטים מהקטגוריה "ירושלים"

מטיילים בתוך ירושלים

יום שלישי, 9 באוגוסט, 2011

צימרים בירושלים הינה העיר המטויילת ביותר בארץ, אך כמה שלא תהיו בה תמיד תמצאו מקום חדש, או מואר בזוויות נוספות. לפניכם המלצות לטיולים אשר מתאימים במיוחד לימי הקיץ. בואו לחוויה של מים, מערה, אנשים, דתות ועוד.

עיר דוד:
בעיר דוד תיחשפו אל ההיסטוריה הקדומה של  העיר ירושלים. בימים בהם היא עוד לא נקראה כך ואפילו לפני שהתיישבו בה מלכי ישראל, ולפני ששלמה בנה בה את בית המקדש ושאר ממצאים אותם ניתן לראות בעיר העתיקה. באתר אפשרויות ביקור רבות, בהן מייצג אור קולי אשר מתאר את תולדותיו של האתר, שרידי מבנים וביצורים עתיקים, מנהרות ותעלות מים ושרידיו של מעיין הגיחון אשר היווה את הסיבה העיקרית להתיישבות במקום. האטרקציה המרכזית באתר ואף זו המתאימה ביותר לימי הקיץ החמים היא צעידה בנקבת חזקיהו אשר הובילה מים מנחל קדרון אל העיר בשעת צרה. ההליכה בנקבה דורשת שימוש בפנסים וכניסה למים עד לגובה מותני מבוגר בערך. הכניסה לאתר בתשלום.
(המשך…)

טבע קיצי בירושלים

יום חמישי, 14 ביולי, 2011

אטרקציות בירושלים הינה אחת מן הערים היפות והמרתקות בארץ משלל סיבות, ביניהן הטבע שבה ומסביבה. לפניכם המלצות לאתרי ביקור של טבע מלאכותי וטבעי במרחבי ירושלים.

הגן הבוטני:

ראשיתו של הגן הבוטני כרוך בראשית המחקר הבוטנאי בארץ ישראל. כבר ב- 1931 החלו נטיעות בשטח הסמוך לאוניברסיטת הר הצופים. בשנת 1954 הועתק הגן הבוטני סמוך לקריה האוניברסיטאית בקריית רם ובשנת 1962 הוזז למיקומו הנוכחי. הגן מחולק לחלקות גיאוגרפיות שונות. אם מצאתם עצמיכם סקרנים או מתגעגעים לצמחייה ביבשות אחרות הרי שתוכלו לבקר בחלקת אוסטרליה, דרום אפריקה, מרכז אסיה וכמובן בצמחיית הים התיכון. בגן פעילויות שונות לכל המשפחה- תוכלו להצטרף לסיור מודרך ברכבת פרחים, לבקר במבוך סוואנה, להיכנס לחממה טרופית אטרקטיבית ולהשאיל תיק חוקר צעיר עם מידע והפעלות במיוחד לילדים.
(המשך…)

שישי בבוקר – יום יפה אבל מה עושים?

יום רביעי, 13 באפריל, 2011

יום שישי בבוקר הוא זמן מעולה לבילוי משפחתי. רובינו לא עובדים, האביב בפתח והשמש למעלה בשמיים, מחממת במיוחד את האווירה החגיגית והמיוחדת שלפני סוף השבוע. אז בואו לקרוא המלצות על אטרקציות מיוחדות ליום שישי בבוקר… (המשך…)