ארכיון פוסטים מהקטגוריה "טיולים בדרום"

מטיילים במגפי גומי

יום ראשון, 12 בפברואר, 2012

לאחר ימי הגשם הרבים שפקדו אותנו בחודש ינואר, הגיע חודש פברואר ומזכיר לנו שאוטוטו אביב. אבל רגע לפני שהחורף מסתיים, כדאי עוד ליהנות ממה שיש לו להציע. בוץ לדוגמא, בדרך כלל יש רק בחורף. מציעים לכם לצאת לרגע, מדמות ההורים המודאגים שחושבים על מכונת הכביסה שאחרי, או הילד שיצטנן ולא ילך לבית הספר, ולחזור לילדות. ילדות נטולת דאגות שמתמסרת לרגע, לכאן ולעכשיו. אין הרבה רגעים כפיים כמו משחק בבוץ. אספנו לכם טיולים שחלקם אינם קשים להליכה שסיכוי טוב לפגוש בהם בוץ, כאלה שאפשריים להליכה במגפי גומי ואחרים שכדאי לסחוב את המגפיים בתיק. חשוב לזכור שבוץ זה עניין של תזמון. ככל שתבקרו סמוך לירידת הגשמים, סיכוי טוב יותר שתפגשו ביותר בוץ טובעני ומפנק. שיהיה בזהירות ובכיף.

(המשך…)

מטיילים בדרום

יום ראשון, 18 בדצמבר, 2011

אי אפשר להתווכח עם העובדה שהארץ הקטנה שלנו בורכה בהמון מקומות יפים שאפשר לטייל בהם ואין ספק שאחד מהמקומות היפים ביותר הוא חבל הארץ הדרומי ואטרקציות בדרום. ההרים הצהובים, המדבריות עם החולות הלבנים והשקט הבלתי נתפס והמרגיע שממלא אותם, הופכים את הדרום למקום המועדף עליי.

עכשיו, כשהקיץ סוף כל סוף מאחורינו והטמפרטורות הצטננו באופן ניכר זה בדיוק הזמן המתאים ביותר לנסוע לטייל באזור הדרום היפהפה.

בכל פעם שהשגרה מתחילה להעיק עליי ומתעורר בי הצורך לעשות משהו שונה וטיפה להתרחק מהכל אני אורזת את הפקלאות ואת החבר ונוסעת דרומה.

למרבה הצער, ברוב ימות השנה במדינה החמה שלנו, הדרום הוא לא בדיוק היעד הכי אטרקטיבי עקב החום הכבד ששורר בו בחודשי הקיץ. עם זאת, איך שמזג האוויר מתחיל להצטנן – אי אפשר לדמיין מקום יותר מתאים לטיול של מספר שעות או אפילו טיול של מספר ימים הכולל לינה.
(המשך…)

צימרים בדרום – גם בקיץ

יום חמישי, 23 ביוני, 2011

אל תבינו לא נכון, אני בעצמי נמנית עם שונאי הקיץ. לדעתי הקיץ חם מידי, לח מידי ואין שום הנאה בלצאת מהבית הממוזג כראוי החוצה רק על מנת לגלות שהטמפרטורה נמצאת על 40 מעלות בצל ושאין לה שום כוונה לרדת.

עם זאת ואף על פי כן, אני כן נמנית עם אוהבי הדרום. יש משהו באווירה המדברית המיוחדת שפשוט מכניס אותי לשלווה מוחלטת. כל מי שבילה מספיק זמן בדרום הארץ יודע על מה אני מדברת, התחושה הזאת שכאילו הזמן נעצר איך שמתחילים ההרים המדבריים ושכל הלחצים של חיי היום יום שהטרידו אותנו לפני כן כאילו מתפוגגים להם באוויר המדברי היבש.

תחושה זו היא בדיוק הסיבה שלדעתי שווה לטייל בדרום הארץ גם בקיץ. נכון, הטמפרטורות יהיו גבוהות, אין ספק, אבל מצד שני לפחות לא נסבול מהלחות הדביקה והנוראית הזאת שתוקפת אותנו איך שיוצאים מהבית באזור המרכז.

מעבר לכך, הדרום מלא באטרקציות ובמסעדות ממוזגות שהקיץ לא יכול להן ושחוברות להרים המרשימים, לשמים זרועי הכוכבים ולבריזה הלילית הדרומית והנעימה לחוויה שלא ניתן לסרב לה, אפילו בקיץ.

(המשך…)